Встановлення або відновлення меж земельної ділянки

В яких випадках виконують
Наприклад, необхідно зареєструвати земельну ділянку на якій було побудовано ваш будинок чи гараж, або ви набули право власності на земельний пай чи взяли його в оренду, і вам щоб дотримуватися правил добросусідства, потрібно чітко розуміти межі його обробітку.
Окрім цього на земельну ділянку можуть бути встановленні обмеження у використанні, пов’язані зі сервітутами та/або охоронними зонами.
Так от, в даних випадках і виконуються геодезичні роботи та розробляється технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки. Із подальшим виносом і закріпленням межових знаків на місцевості , у разі якщо вони були відсутні, зникли, перемістилися або стали невиразними.
1. Законодавча база
- Конституція України
- Земельний кодекс України
- Закон України «Про землеустрій»
- Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність»
- Наказ Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 9 квітня 1998 року №56 «Про затвердження Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98)»
2. Порядок встановлення меж земельної ділянки
По перше, необхідно керуватись Законом України «Про землеустрій», який визначає, що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки здійснюється відповідно до відомостей Державного земельного кадастру, матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.
Згідно зі ст. 55 Закону України «Про землеустрій», технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки або землекористувача, .
Зміст технічної документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
- завдання на складання технічної документації із землеустрою;
- пояснювальну записку;
- матеріали топографо-геодезичних робіт;
- кадастровий план земельної ділянки;
- перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
- відомості про встановлені межові знаки.
Сам процес встановлення меж земельної ділянки проходить в декілька етапів:
- укладення договору із землевпорядною організацією на складання технічної документації для встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- підготовчі роботи – аналіз вихідних матеріалів, даних Державного земельного кадастру та ін.;
- топографо-геодезичні роботи – виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення межових знаків;
- камеральні роботи – складання та оформлення технічної документації із землеустрою, щодо встановлення відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
3. Хто розробляє / До кого звернутись
Згідно із статтею 26 Закону України «Про землеустрій» — розробниками документації із землеустрою є:
- юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;
- фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.
Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором.
4. Необхідні документи
Для укладання договору, необхідно надати:
- копію документа, що посвідчує фізичну особу (копія паспорта та ідентифікаційного коду), або копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
- копія документа, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку (в разі його наявності).
- рішення відповідного органу місцевого самоврядування або виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність (користування) з викопіюванням на якому зазначене її місце розташування.
- копія документа, що підтверджує право власності на нерухоме майно, яке знаходиться на даній земельній ділянці (в разі наявності).
5. Замовлення послуги
Або заповніть форму зворотного зв’язку, обравши необхідну вам послугу і ми Вам передзвонимо.
За для консультації чи замовлення послуг із землеустрою та геодезії зв’яжіться з нами за контактами нижче, 093-352-00-93 або 050-925-46-49 і ми обов’язково надамо професійну консультацію.